Jak dobrze napisać list motywacyjny

Brak komentarzy

Jak dobrze napisać list motywacyjny?

Podczas ubiegania się o pracę, należy zawsze mieć ze sobą swoje CV z listem motywacyjnym. Dokument ten jest niezwykle ważny i jest twoją pierwszą wizytówką do potencjalnego pracodawcy. To wprowadzenie daje szansę personalizacji aplikacji pracy.
W swoim liście motywacyjnym masz szansę szybko i wyraźnie określić swoje kwalifikacje i wyjaśnić czytelnikowi, dlaczego będziesz  dobrym kandydatem na dane stanowisko  pracy i dlaczego jesteś zainteresowany tą ofertą pracy. Dobrze napisany list motywacyjny może wyróżnić cię na tle innych oferentów starających się o dane stanowisko pracy.

Wskazówki i porady

Twój list motywacyjny daje ci możliwość pokazania się z jak najlepszej strony i wyróżnić cię z tłumu kandydatów. Prezentacja swojej osoby w liście motywacyjnym jest oceniana bardzo krytycznie. To pierwsze wrażenie dla pracodawcy, tak więc zadbaj o poprawną i bezbłędną gramatykę i pisownię.
List motywacyjny to dobra okazja, aby przedstawić zwięźle, dlaczego będziesz dobry do wskazanej oferty pracy i jest to odpowiednie miejsce, aby dodać kilka osiągnięć, doświadczeń zawodowych odpowiednich do oferty pracy, o którą się ubiegasz. Upewnij się, że list motywacyjny nie jest zbyt długi.
Napisz list motywacyjny w najbardziej zwięzły sposób. Przeczytaj swój list motywacyjny kilka razy i upewnij się, że odpowiedziałeś na wszystko, co znajdowało się opisie stanowiska pracy, na które aplikujesz.

Co ująć w poszczególnych akapitach listu motywacyjnego:

Pierwszy akapit: Przedstaw się i napisz, dlaczego jesteś zainteresowany i ubiegasz się o to stanowisko. Wyjaśnij, dlaczego chcesz dobrze wykonywać swoje obowiązki w pracy i jak twoje doświadczenia pomogą ci w obecnym staraniu się o pracę.
Drugi akapit: W tym akapicie pisz o swoich kwalifikacjach.. Możesz wspomnieć, jak te kwalifikacje pomogły Ci w poprzedniej pracy. Upewnij się, że te przykłady są zgodne z zadaniami stanowiska pracy, o którą się ubiegasz.
Trzeci akapit: W tym miejscu można napisać potencjalnemu pracodawcy, że jeśli potrzebuje dodatkowych informacji może się z tobą skontaktować. Należy napisać, kiedy jesteś dostępny na telefon lub na rozmowę kwalifikacyjną. Zawsze podziękuj potencjalnemu pracodawcy za poświęcony tobie czas i napisz, że masz nadzieję usłyszeć w najbliższej przyszłości informację w sprawie stanowiska pracy.
Na końcu zawsze  podpisz list motywacyjny.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz